Úsměv čistí zuby dm drogerie v Homepark Zličín

Úsměv čistí zuby

Vnitřní a vnější krása je spojená nádoba. Náš vzhled odráží to, jak se cítíme uvnitř. Cítíme-li se dobře, vypadáme dobře. Pokud se na svět usmějete, máte už vlastně tak trošku vyhráno. Úsměv berte jako první záchytný bod. Inspiraci, jak o něj náležitě pečovat najdete na www.dm.cz/zuby.

 

Úsměv čistí zuby dm drogerie v Homepark Zličín

 

Jedna z prvních věcí, kterou ocení naše okolí, je náš úsměv. Která z nás by se nechtěla smát na celý svět s jistotou, že její zuby krásně září. Všichni víme, že bychom si měli čistit zuby minimálně dvakrát denně. Víme také, že je vhodné používat mezizubní kartáčky a ústní vody. Péče o ústní dutinu je věda, kterou se však lze s dostatečnou trpělivostí a pílí naučit. Vše se můžete dozvědět v jednotlivých sekcích. Tak dopřejte svým zubům tu nejlepší péči. Odměnou vám bude krásný úsměv. Ten za to stojí, co myslíte?

 

Na co bychom neměli zapomínat:

 • Čistit si zuby pravidelně, ideálně dvakrát až třikrát denně
 • Nečistit si zuby příliš rychle a příliš silným tlakem
 • Dbát na vyčištění všech ploch zubů
 • Měnit si pravidelně zubní kartáček
 • Čistit si i mezizubní prostory
 • Používat ústní vodu

 

Čištění zubů

Každý z nás je naučen si čistit zuby, bohužel však často nesprávně. Tím se stále vystavuje možnému riziku vzniku zubního kazu nebo onemocnění dásní. Co vlastně znamená nesprávné čištění? Jde většinou o špatné návyky při čištění. Patří mezi ně například vynechávání zadních zubů, pomůcek pro mezizubní čištění či přílišný tlak na zubní kartáček

Základem správného čištění zubů je vybrat si správný kartáček, který by měl mít malou pracovní plochu a spíše měkčí vlákna a čistit si zuby alespoň dvakrát denně. Při čištění vždy postupujte směrem od dásní k zubu. Kartáček se má k zubu přikládat pod úhlem 45 stupňů. Kromě kartáčku používejte i mezizubní nebo dentální niť, mezizubní kartáčky, případně ústní vodu.

 

Manuální zubní kartáčky

Najděte ten pravý zubní kartáček pro Vás. Každodenní čištění zubů pak bude účinnější a příjemnější. A my Vám poradíme jak!

Způsobem, jak se přesvědčit, že máte nejlepší zubní kartáček vyhovující Vašim potřebám, je poznat různé typy kartáčkových hlav. Kartáčková hlava je horní část zubního kartáčku, na niž jsou připevněna vlákna.

 

Mezi speciální typy kartáčkových hlav patří:

 • Zahnutá

Zahnutá kartáčková hlava pomáhá dosáhnout na vnitřní stranu zubů, a to zejména na vnitřní stranu dolních a horních předních zubů. Tato místa mohou být u některých lidí náchylná na vznik zubního kamene, protože běžná kartáčková hlava na ně nemusí dosáhnout.

 • Kompaktní nebo plná velikost kartáčkové hlavy

Kompaktní kartáčková hlava je menší než hlava nezmenšená a má méně vláken. Podle některých uživatelů, zejména těch s malými ústy, se kompaktní kartáčkové hlavy snadněji používají.

Lze si také vybrat kartáčky ergonomickou či protiskluzovou rukojetí či kartáčkové hlavy s různým uspořádáním vláken.

Vždy používejte zubní kartáček s měkkými vlákny a pokud trpíte na ustupující dásně, zvažte zubní kartáček s extra měkkými vlákny.

Způsob držení zubního kartáčku, záleží na tom, kterou část zubu čistíte.

Krok 1: Začněte vnějšími a vnitřními plochami. Čistěte pod úhlem 45° krátkými tahy o rozsahu délky poloviny zubu a postupujte proti linii dásní. Nezapomeňte dosáhnout až na zadní zuby.

Krok 2: Přesuňte se na žvýkací plochy. Držte kartáček naplocho a postupujte podél těchto ploch pohyby kartáčkem dozadu a dopředu.

Krok 3: Jakmile se dostanete k vnitřním plochám předních zubů, kartáček nakloňte svisle a jeho špičkou provádějte jemné tahy směrem nahoru a dolů.

Krok 4: Nezapomeňte zuby čistit šetrně podél linie dásní.

Krok 5: Pohybem dozadu a dopředu si vyčistěte jazyk, abyste odstranili zbytky jídla a bakterie, způsobující zápach, a osvěžili tak svůj dech.

Krok 6: Pro mimořádně osvěžující pocit si zkuste šetrně vyčistit patro úst.

Nyní jste se naučili správnou techniku čištění zubů. S trochu disciplíny při jejím každodenním dodržování získáte pocit, že jde o Vaši druhou přirozenost. Je to jedna z nejjednodušších věcí, kterou můžete pro zdraví svých zubů a dásní udělat.

 

Elektrické zubní kartáčky

Elektrické zubní kartáčky Vám mohou pomoci lépe vyčistit Vaše zuby. Odstraní ze zubů více plaku, než manuální zubní kartáčky. Kartáčkovou hlavu byste měli vyměnit každé 3 měsíce nebo při opotřebení vláken. Existuje řada různých typů elektrických zubních kartáčků. Například existují kartáčky s oscilačně-rotačním nebo sonickým (vibračním) pohybem kartáčkové hlavy při čištění zubů.

Elektrické zubní kartáčky, které jsou zpravidla nabité technologií a špičkovými vlastnostmi, poskytují při péči o ústní dutinu řadu výhod. Některé Vám dokonce pomohou zlepšit hygienické návyky. K technologicky vyspělým funkcím patří:

 • velký počet režimů čištění specializovaných na citlivé zuby, bělení zubů nebo masáž dásní
 • senzory tlaku, které Vás upozorní, když na zubní kartáček vyvíjíte přílišný tlak
 • časovače, které Vám pomohou sledovat, jak dlouho si každý kvadrant úst čistíte
 • digitální upomínky, že je třeba vyměnit kartáčkovou hlavu
 • oscilačně-rotační nebo sonická technologie
 • kompatibilita různých kartáčkových hlav, takže si můžete vybrat, kterému designu vláken dáte přednost.

Stejně jako u klasických zubních kartáčků je třeba dbát na správnou techniku při čištění zubů. Připravili jsme pro Vás návod krok za krokem!

Při používání akumulátorového zubního kartáčku není třeba příliš na něj tlačit nebo zuby drhnout. Kartáček stačí jednoduše vést a nechat celé čištění na něm.

Krok 1: Ujistěte se, že je zubní kartáček nabitý. Řada akumulátorových zubních kartáčků má indikátor nabití, takže stav nabití uvidíte.

Krok 2: Začněte s vnějšími ploškami zubů. Veďte kartáčkovou hlavu pomalu od jednoho zubu k druhému. Než se posunete k dalšímu zubu, kartáčkovou hlavu u každého zubu vždy na několik sekund zastavte. Kopírujte každou plochu zubu a linie dásní.

Krok 3: Zopakujte krok 2 i na vnitřních ploškách zubů.

Krok 4: Zopakujte krok 2 na žvýkacích ploškách zubů i za zadními zuby.

Krok 5: Přejeďte kartáčkovou hlavou podél linie dásní a nad dásněmi. Na dásně netlačte, ani je nedrhněte.

Krok 6: Pohybem zezadu dopředu zkuste kartáčkovou hlavou lehce očistit jazyk a patro, abyste osvěžili svůj dech.

Nyní jste se naučili správné technice čištění zubů. S trochou disciplíny při jejím každodenním dodržování získáte pocit, že jde o Vaši druhou přirozenost. Než se nadějete, zjistíte, že si zuby čistíte s jistotou klinicky ověřené technologie akumulátorového zubního kartáčku.

 

Další zajímavosti a tipy najdete na www.dm.cz/zuby

 

 

Lokalita Homepark Zličín

otevírací doba

Homepark Zličín - logo

HOMEPARK Zličín
po–ne
09:00–21:00

Tesco Extra Praha 5 Homepark Zličín - logo

Hypermarket TESCO Extra
po–ne
06:00–24:00

Ikea Praha 5 Zličín- logo

IKEA
po–ne
9:00-21:00

McDonald

McDonald’s McDrive
po–ne
07:00–23:00

Starbucks
po–ne
09:00–20:00

Jysk
po–ne
10:00-20:00