5 IKEA vychytávek do dětského pokojíčku

Tento článek jste si přečetli 11067x.

Každý rodič to pravděpodobně zná. Jak dítě roste, roste i počet hraček, stavebnic, kostek, knížek a her v domácnosti. Nastává tak problém jak a kde je všechny skladovat tak, aby byly pro děti dobře přístupné a zároveň se šetřilo místo. Dnes máme pro vás pár praktických pomocníků a vychytávek z našeho obchodního centra.

SKADIS – chytrá deska (nejen) k pracovnímu stolu

Primárně určená pro dospělé, ale skvěle poslouží i v dětském pokojíčku! Zavěsit do ní můžete nádobky, do kterých se vejdou pastelky, nůžky a další nezbytnosti na kreslení či psaní.

Ikea – SKADIS – dírkovaná deska 76 x 56 cm, 499 Kč, nádoba 50 Kč

BYGGLEK aneb Ikea se spojila s Legem

Možná jste to už zachytili, od 1. října je v prodeji nová kolekce úložných boxů na LEGO, kterou společně s touto firmou vytvořila Ikea.

BYGGLEK je mnohem víc než jen krabice. Je to úložný prostor a hračka v jednom. Krabice BYGGLEK totiž mají na víku i po stranách výstupky LEGO. Děti tak mohou krabice využívat jako součást svých staveb. K tomu je i speciální sada kostiček LEGO, ale kromě řady DUPLO tam sedí všechny typy. Cílem je podporovat hraní a vnést více zábavy i do úklidu hraček v domácnosti.

Ikea BYGGLEK – velký box 35 x 26 x 12 cm, 399 Kč, 3 ks menších boxů 299 Kč.

MOSSLANDA – police nejen na fotky

Jak zařídit dětskou knihovnu tak, aby byly knížky přehledné a probudily v dětech zájem číst a prohlížet? Zvlášť u těch menších vsaďte na police Mosslanda. Jsou původně psané jako police na fotky, ale skvěle poslouží i takto, navíc v duchu Montessori pedagogiky. K tomu ještě krásně zútulní každý pokojíček.

Ikea – Mosslanda – police na obrázky bílá, 55 cm, 99 Kč.

TROFAST aneb skladujte hračky přehledně

Systém Ikea Trofast vám umožní skladovat hračky v úložných plastových boxech v rámu z dubového dřeva. Navíc lze box vytáhnout a velmi snadno zase vrátit zpět, takže si s nimi děti mohou jednoduše hrát. Stejně tak je můžete i popsat nebo přelepit přehlednými samolepkami, aby bylo hned poznat, co je uvnitř.

Ikea – TROFAST – úložná sestava s krabicemi 94 x 44 x 52 cm, 2300 Kč.

KALLAX – nekonečná variabilita

Potřebujete v pokojíčku úložný prostor na hračky a zároveň i posezení? Není problém, s policovými díly Kallax zvládnete obojí. K dispozici jsou díly o různých velikostech – 1×1, 2×1, 4×1, 4×2, 4×3, 4×4 apod. Poskládáte s nimi tedy téměř vše. Dovnitř pak můžete vybrat zásuvky, dvířka nebo vložit úložné košíky.

Ikea – KALLAX policový díl 147 x 77 cm (4×2), 1190 Kč

Přijďte se podívat a přesvědčit sami do prodejny Ikea u nás v OC Homepark Zličín.

Zdroj fotek: ikea.cz, pinterest.com, vlastní