6 zimních vychytávek na hory

Tento článek jste si přečetli 1989x.

Lyže jsou seřízené, zimní bunda vypraná, ubytování zarezervované a jarní prázdniny se blíží. Pokud se právě chystáte na hory, připravili jsme si pro vás pár vychytávek, které se můžou hodit. Od těch, které vám zajistí maximální pohodlí až po ty, které mohou zachránit život.

1. Nepodceňujte první vrstvu

První funkční vrstva tvořená termo prádlem je jako vaše druhá kůže. Zahřeje, správně zvolený materiál také odvádí vlhkost. Na lyže vždy zvolte jako první vrstvu právě termo prádlo a to tak, aby těsně obepínalo vaši postavu, bez toho nebude správně fungovat. Ideální je pořídit ho rovnou v setu, v naší prodejně Sportsdirect najdete širokou nabídku za skvělé ceny.

Pokud zvolíte přírodní materiál jako je merino vlna – dobře zahřeje a je odolný vůči pachu. Umělá vlákna (jako polypropylen, polyester, polyvinylchlorid a polyamid) zase lépe odvádí vlhkost z míst, kde se tvoří nejčastěji a nedochází k masivnímu ochlazování našeho těla.

Zleva: pánský merino set Odlo, 2308 Kč, kukla z merino vlny Odlo, 710 Kč, dámské podvlékací tričko Helly Hansen, 1527 Kč, vše Sportsdirect

2. Bezpečí nade vše

K doporučené výbavě na hory už nějaký ten pátek patří helma. Kromě ní však můžete velmi dobře chránit před vážným úrazem také svoje záda. Chránič páteře je po lyžařské helmě dalším důležitým prvkem, který zvýší vaši bezpečnost na sjezdovce.

Aby byl páteřák efektivní, je třeba jej nosit ve správné pozici. Chránič páteře by měl sahat od krčních obratlů až ke kostrči, kterou by měl částečně překrývat. Páteřák vám musí opravdu dobře sedět, některé z nich jsou i součástí vestičky – pocitově příjemnější.

Zleva: pánská ochrana páteře Dainese 2485 Kč, dámský chránič Komperdell Cross 1385 Kč, chránič Dainese Flex Back Protector Junior 1172 Kč, vše Sportsdirect

3. Předvídejte nebezpečí

Pokud se věnujete skialpinismu nebo freeride, je dobré mít s sebou ve výbavě i lavinovou sondu. Pomocí ní lokalizujete přesnou polohu zavaleného a zmenšíte si prostor pro kopání. Nalezením přesné polohy se výrazně sníží čas na vyproštění a může rozhodnout mezi přežitím a smrtí.

Lavinová sonda Pieps Aluminium 533 Kč, Sportsdirect

4. První pomoc

Lékárnička je pomocníkem, který se hodí vždy. Vybrali jsme tuhle od Pieps, která je pečlivě sestavená a navržená odborníky letecké záchranné služby v Rakousku a profesionálním horským vůdcem. Najdete zde obvaz, náplast, sterilní vrstvu na ránu, obvazové nůžky, hliníkovou dlahu, ochranné rukavice, respirační šátek, pinzetu a termo fólii.

Lékárnička Pieps 959 Kč, Sportsdirect

5. Už žádná bolest nohou

Není nad to, mít nohy v teple. A taky v pohodlí. A právě to zaručují vyšší modely anatomických vložek Boot Doc INSOLES, jejichž technologie full-shell je vyvinutá speciálně pro zimní sporty. Navíc poskytují maximální stabilitu v zadní části nohy a mají zvýšenou odolnost proti zápachu.

Anatomické vložky BOOT DOC Insoles, 284 Kč, Sportsdirect

6. Neuklouzněte!

Nesmeky jsou protiskluzové návleky na boty, které zaručí, že neuklouznete nejen na ledu, ale ani na mokré a namrzlé dlažbě, kamenech a jiných tvrdých materiálech. Lze je použít na jakýkoliv typ obuvi (zimní boty, pohorky, běžecké boty, polobotky), kromě bot s vysokým podpatkem. Využít je můžete nejen při běžné chůzi, ale i zimních sportech.

Nesmeky na boty Snowtrax 107 Kč, Sportsdirect

Přijďte navštívit naše prodejny Sportsdirect a A3 sport, které nabízejí široký sortiment sportovního oblečení a doplňků. Věříme, že si vyberete!